
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Accuracy | 0.5 % |
| Threshold Voltage | 2.79 V |
| Operating Supply Current | 5.7 µA |
| Quiescent Current | 2.4 µA |
| Reset | Active Low |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.803 V |
| Undervoltage Threshold | 2.776 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.803 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.776 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
Stock: 737
Distributors
pcbx
Unit Price$1.12680
Ext.Price$1.12680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.12680 | $1.12680 |
| 10 | $0.82586 | $8.25860 |
| 25 | $0.75063 | $18.76575 |
| 50 | $0.70568 | $35.28400 |
| 100 | $0.66343 | $66.34300 |
| 300 | $0.63414 | $190.24200 |
| 500 | $0.60614 | $303.07000 |
| 1000 | $0.58648 | $586.48000 |
| 3000 | $0.56596 | $1697.88000 |
| 5000 | $0.55314 | $2765.70000 |
